Zielona Góra - GdzieNajszybciej.pl

Endokrynolog na NFZ, Zielona Góra

PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA

SANOMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

FRYDERYKA CHOPINA 21/2
ZIELONA GÓRA

tel. +48 683 202 373

Kolejka - informacje z

Średni czas oczekiwania: 345 dni
Liczba osób oczekujących: 169
Liczba osób obsłużonych: 8

Udogodnienia

  • Miejsce parkingowe
  • Podjazd dla wózka inwalidzkiego
  • Toaleta dla pacjenta

PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "MEDKOL"

PLAC KOLEJARZA 1
ZIELONA GÓRA

tel. +48 68 452 15 55

Kolejka - informacje z

Średni czas oczekiwania: 315 dni
Liczba osób oczekujących: 654
Liczba osób obsłużonych: 30

Udogodnienia

  • Winda
  • Miejsce parkingowe
  • Podjazd dla wózka inwalidzkiego
  • Toaleta dla pacjenta
W ramach Narodowego Funduszu Zdrowia działa 2 placówek, w których jest Endokrynolog. Średnio na pierwszy wolny termin czeka się 625 dni.

Leczenie prowadzone przez specjalistę endokrynologa obejmuje całe spektrum chorób oraz zaburzeń związanych z układem dokrewnym. Polegają one na zaburzeniach w wydzielaniu hormonów przez gruczoły tego układu, takie jak tarczyca, trzustka czy nadnercza. Leczenie jest zwykle farmakologiczne, jednak czasem wykorzystywane są również metody chirurgiczne. 

Objawy, które powinny nas skłonić do wizyty u endokrynologa są zwykle mało swoiste, ale zauważalne. Przede wszystkim należy do nich uczucie ciągłego zmęczenia, wahania nastrojów, nagła zmiana masy ciała przy jednoczesnym braku zmiany stylu życia. Objawami problemów hormonalnych mogą być także problemy dermatologiczne, takie jak trądzik, zaburzenia produkcji sebum oraz zmiany w owłosieniu na ciele. Z kolei u kobiet zwraca się uwagę na zaburzenia cyklu miesiączkowego przy braku problemów ginekologicznych. 

Do skorzystania z usług endokrynologa na NFZ potrzebne jest skierowanie, które wystawić może lekarz medycyny rodzinnej. Należy jednak wziąć pod uwagę, że terminy oczekiwania na wizytę mogą być dość długie. Dlatego warto zapisać się na konsultację już przy wystąpieniu pierwszych niepokojących symptomów.